Time League Home Team Away Team Analysis
00:00 BO1 Nacional Potosi
Nacional Potosi - Club Petrolero de Yacuiba Club Petrolero de Yacuiba
00:00 CO1 Alianza Petrolera FC Alianza Petrolera FC - Independiente Santa Fe Independiente Santa Fe
00:00 MX1 Cruz Azul FC Cruz Azul FC - TR Veracruz TR Veracruz
00:00 MX1 Querétaro FC
Querétaro FC - Club Universidad Nacional Club Universidad Nacional
00:00 UY1 Nacional Montevideo Nacional Montevideo - Centro Atlético Fénix Centro Atlético Fénix
00:15 CO1 Millonarios FC Millonarios FC - Deportivo Cali Deportivo Cali
00:15 PY1 Deportivo Capiatá Deportivo Capiatá - Independiente F.B.C. Independiente F.B.C.
01:30 AR1 CA Independiente CA Independiente - CA River Plate CA River Plate
02:00 CO1 Junior FC Junior FC - Deportivo Pasto Deportivo Pasto
02:00 MX1 CF Monterrey CF Monterrey - Tigres UANL Tigres UANL
02:15 MX1 Club León Club León - Deportivo Guadalajara Deportivo Guadalajara
04:00 MX1 CID Necaxa CID Necaxa - Monarcas Morelia Monarcas Morelia
07:00 KO1CS Jeonbuk Hyundai Motors Jeonbuk Hyundai Motors - Suwon Samsung Bluewings Suwon Samsung Bluewings
07:00 KO1CS FC Seoul FC Seoul - Jeju United Jeju United
07:00 KO1CS Gangwon FC Gangwon FC - Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai
08:00 JP2 JEF United Chiba JEF United Chiba - Yokohama FC Yokohama FC
08:00 JP2 Kamatamare Sanuki Kamatamare Sanuki - Nagoya Grampus Nagoya Grampus
08:00 JP2 Zweigen Kanazawa Zweigen Kanazawa - Mito HollyHock Mito HollyHock
08:00 JP2 Matsumoto Yamaga FC Matsumoto Yamaga FC - Kyoto Sanga FC Kyoto Sanga FC
08:00 JP2 Montedio Yamagata Montedio Yamagata - FC Gifu FC Gifu
08:00 JP2 Oita Trinita Oita Trinita - Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto
08:00 JP2 Fagiano Okayama Fagiano Okayama - Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
08:00 JP2 Renofa Yamaguchi FC Renofa Yamaguchi FC - Ehime FC Ehime FC
08:00 JP2 Shonan Bellmare Shonan Bellmare - FC Machida Zelvia FC Machida Zelvia
08:00 JP2 Thespakusatsu Gunma Thespakusatsu Gunma - V-Varen Nagasaki V-Varen Nagasaki
08:00 JP2 Tokyo Verdy Tokyo Verdy - Tokushima Vortis Tokushima Vortis
09:00 AU1 Perth Glory FC Perth Glory FC - Melbourne Victory FC Melbourne Victory FC
09:30 RU1 FK Ufa
FK Ufa - FK Ural Yekaterinburg FK Ural Yekaterinburg
12:00 DK1 Lyngby BK Lyngby BK - Randers FC Randers FC
12:00 PD Malaga CF Malaga CF - Deportivo La Coruna Deportivo La Coruna
12:00 RU1 FK Anschi Machatschkala
FK Anschi Machatschkala - FK Lokomotiv Moscow FK Lokomotiv Moscow
12:00 SD CD Numanica CD Numanica - Gimnàstic de Tarragona Gimnàstic de Tarragona
12:00 TR1 Alanyaspor
Alanyaspor - Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor
12:00 TR1 Gençlerbirliği Ankara Gençlerbirliği Ankara - Kayserispor Kayserispor
12:30 IT1 FC Crotone FC Crotone - Genoa CFC Genoa CFC
12:30 NL1 ADO Den Haag ADO Den Haag - Heracles Almelo Heracles Almelo
13:00 UA1 FC Vorskla Poltava FC Vorskla Poltava - FC Stal Kamianske FC Stal Kamianske
13:30 DE2 FC Ingolstadt 04 FC Ingolstadt 04 - Fortuna Düsseldorf Fortuna Düsseldorf
13:30 DE2 FC St.Pauli FC St.Pauli - SSV Jahn Regensburg SSV Jahn Regensburg
13:30 DE2 MSV Duisburg MSV Duisburg - FC Erzgebirge Aue FC Erzgebirge Aue
13:30 DERLNO BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig - FC Oberlausitz Neugersdorf FC Oberlausitz Neugersdorf
13:30 DERLNO Berliner AK 07 Berliner AK 07 - Hertha BSC II Hertha BSC II
13:30 DERLNO BFC Dynamo BFC Dynamo - 1. FC Lokomotive Leipzig 1. FC Lokomotive Leipzig
13:30 DERLNO VfB Auerbach VfB Auerbach - FSV 63 Luckenwalde FSV 63 Luckenwalde
13:30 DERLNO FSV Budissa Bautzen FSV Budissa Bautzen - FSV Wacker 90 Nordhausen FSV Wacker 90 Nordhausen
13:30 DERLNO TSG Neustrelitz TSG Neustrelitz - VSG Altglienicke VSG Altglienicke
13:30 DK2 Fremad Amager Fremad Amager - Vejle BK Vejle BK
14:00 DERLN TSV Havelse TSV Havelse - BSV Rehden BSV Rehden
14:00 DERLSW TuS Koblenz TuS Koblenz - SV Röchling Völklingen SV Röchling Völklingen
14:00 DERLSW Kickers Offenbach Kickers Offenbach - TSG Hoffenheim II TSG Hoffenheim II
14:00 DERLW Bonner SC Bonner SC - Wuppertaler SV Wuppertaler SV
14:00 DK1 AC Horsens AC Horsens - Odense BK Odense BK
14:00 GR1 Xanthi FC Xanthi FC - Panionios Athen FC Panionios Athen FC
14:15 ENCS Leeds United Leeds United - Middlesbrough FC Middlesbrough FC
14:30 BE1 SV Zulte Waregem SV Zulte Waregem - KRC Genk KRC Genk
14:30 BE1 Club Brugge KV Club Brugge KV - Waasland-Beveren Waasland-Beveren
14:30 DK2 Esbjerg fB Esbjerg fB - Brabrand IF Brabrand IF
14:30 DK2 FC Fredericia FC Fredericia - Skive IK Skive IK
14:30 DK2 Nykøbing FC Nykøbing FC - HB Køge HB Køge
14:30 DK2 Thisted FC Thisted FC - FC Roskilde FC Roskilde
14:30 DK2 Viborg FF Viborg FF - Vendsyssel FF Hjörring Vendsyssel FF Hjörring
14:30 NL1 FC Groningen FC Groningen - Vitesse Arnhem Vitesse Arnhem
14:30 NL1 FC Utrecht FC Utrecht - Excelsior Rotterdam Excelsior Rotterdam
14:30 NL1 PEC Zwolle PEC Zwolle - PSV Eindhoven PSV Eindhoven
14:30 RU1 FK Rostow FK Rostow - Amkar Perm Amkar Perm
14:30 TR1 Trabzonspor Trabzonspor - Osmanlispor FK Osmanlispor FK
15:00 DERLN SV Drochtersen/Assel
SV Drochtersen/Assel - VfV 06 Hildesheim VfV 06 Hildesheim
15:00 FR1 SM Caen SM Caen - OGC Nice OGC Nice
15:00 IT1 Benevento Calcio Benevento Calcio - US Sassuolo US Sassuolo
15:00 IT1 UC Sampdoria UC Sampdoria - Juventus Torino Juventus Torino
15:00 IT1 SPAL Ferrara SPAL Ferrara - ACF Fiorentina ACF Fiorentina
15:00 IT1 Torino FC Torino FC - AC ChievoVerona AC ChievoVerona
15:00 IT1 Udinese Calcio Udinese Calcio - Cagliari Calcio Cagliari Calcio
15:30 DE1 FC Schalke 04 FC Schalke 04 - Hamburger SV Hamburger SV
15:30 PL1 Śląsk Wrocław Śląsk Wrocław - Arka Gdynia Arka Gdynia
15:30 WAL1 Inter Cardiff Inter Cardiff - Cefn Druids AFC Cefn Druids AFC
16:00 BE2 Royale Union Saint-Gilloise Royale Union Saint-Gilloise - AFC Tubize AFC Tubize
16:00 BE2 Royale Union Saint-Gilloise Royale Union Saint-Gilloise - Oud-Heverlee Leuven Oud-Heverlee Leuven
16:00 CH1 Grasshopper Club Zürich Grasshopper Club Zürich - FC Thun FC Thun
16:00 CH1 FC Lausanne-Sport FC Lausanne-Sport - FC Luzern FC Luzern
16:00 CH1 BSC Young Boys BSC Young Boys - FC Zürich FC Zürich
16:00 CH2 FC Chiasso FC Chiasso - FC Wohlen FC Wohlen
16:00 DK1 SønderjyskE SønderjyskE - FC København FC København
16:00 SCPS Heart of Midlothian Heart of Midlothian - Partick Thistle Partick Thistle
16:00 SD Rayo Vallecano Rayo Vallecano - FC Barcelona B FC Barcelona B
16:15 GR1 PAS Giannina FC PAS Giannina FC - Panetolikos FC Panetolikos FC
16:15 GR1 Platanias FC Platanias FC - Asteras Tripoli Asteras Tripoli
16:15 PD Espanyol Barcelona Espanyol Barcelona - Valencia CF Valencia CF
16:30 AT1 FC Red Bull Salzburg FC Red Bull Salzburg - SK Sturm Graz SK Sturm Graz
16:45 NL1 Roda JC Kerkrade Roda JC Kerkrade - AZ Alkmaar AZ Alkmaar
17:00 FR1 Olympique Lyonnais Olympique Lyonnais - Montpellier HSC Montpellier HSC
17:00 PL Watford FC Watford FC - West Ham United West Ham United
17:00 RU1 FC Zenit Saint Petersburg FC Zenit Saint Petersburg - FK Tosno FK Tosno
17:30 IT2 US Salernitana US Salernitana - US Cremonese US Cremonese
17:30 TR1 Fenerbahçe Istanbul Fenerbahçe Istanbul - Sivasspor Sivasspor
18:00 DE1 SV Werder Bremen SV Werder Bremen - Hannover 96 Hannover 96
18:00 DK1 Brøndby IF Brøndby IF - FC Nordsjælland FC Nordsjælland
18:00 EC1 C.S.D. Macará C.S.D. Macará - Fuerza Amarilla S.C. Fuerza Amarilla S.C.
18:00 EC1 C.D. Universidad Católica del Ecuador C.D. Universidad Católica del Ecuador - Barcelona S.C. Barcelona S.C.
18:00 NO1 Kristiansund BK
Kristiansund BK - Sandefjord Fotball Sandefjord Fotball
18:00 NO1 Lillestrøm SK Lillestrøm SK - Molde FK Molde FK
18:00 NO1 Rosenborg BK Rosenborg BK - Viking FK Viking FK
18:00 NO1 Sarpsborg 08 FF Sarpsborg 08 FF - Aalesunds FK Aalesunds FK
18:00 NO1 Stabæk Fotball Stabæk Fotball - Sogndal Fotball Sogndal Fotball
18:00 NO1 Strømsgodset Toppfotball Strømsgodset Toppfotball - SK Brann SK Brann
18:00 NO1 Tromsø IL Tromsø IL - FK Haugesund FK Haugesund
18:00 NO1 Vålerenga Fotball Vålerenga Fotball - Odds BK Odds BK
18:00 PL1 Legia Warszawa Legia Warszawa - Górnik Zabrze Górnik Zabrze
18:00 SD CA Osasuna CA Osasuna - AD Alcorcón AD Alcorcón
18:00 SD Sevilla CF II Sevilla CF II - Córdoba CF Córdoba CF
18:30 GR1 Panathinaikos Athen Panathinaikos Athen - AEK Athens AEK Athens
18:30 PD UD Las Palmas UD Las Palmas - Levante UD Levante UD
18:30 UA1 FC Chornomorets Odesa FC Chornomorets Odesa - FC Olimpik Donetsk FC Olimpik Donetsk
19:00 MX1 Deportivo Toluca FC Deportivo Toluca FC - Club Tijuana Club Tijuana
20:00 BE1 KSC Lokeren KSC Lokeren - KAA Gent KAA Gent
20:00 BO1 The Strongest La Paz The Strongest La Paz - Oriente Petrolero Oriente Petrolero
20:00 BO1 CD Jorge Wilstermann CD Jorge Wilstermann - Real Potosi Real Potosi
20:00 SD Cultural Leonesa Cultural Leonesa - Granada CF Granada CF
20:00 UY1 Boston River Boston River - Defensor Sporting Club Defensor Sporting Club
20:30 SD Sporting Gijon Sporting Gijon - Cadiz CF Cadiz CF
20:45 IT1 Inter Milano Inter Milano - Atalanta Bergamasca Atalanta Bergamasca
20:45 PD Athlético Bilbao Athlético Bilbao - Villarreal CF Villarreal CF
21:00 AR1 CA Tigre CA Tigre - Estudiantes de La Plata Estudiantes de La Plata
21:00 AR1 Unión de Santa Fe Unión de Santa Fe - CA Chacarita Juniors CA Chacarita Juniors
21:00 EC1 Guayaquil City FC Guayaquil City FC - L.D.U. Quito L.D.U. Quito
21:00 FR1 FC Girondins de Bordeaux FC Girondins de Bordeaux - Olympique de Marseille Olympique de Marseille
21:00 UY1 Liverpool FC Montevideo Liverpool FC Montevideo - Institución Atlética Sud América Institución Atlética Sud América
21:00 UY1 Racing Club de Montevideo Racing Club de Montevideo - Danubio FC Danubio FC
21:00 UY1 Montevideo Wanderers FC Montevideo Wanderers FC - Rampla Juniors Rampla Juniors
22:00 PY1 Club Olimpia Club Olimpia - Sportivo Trinidense Sportivo Trinidense
22:15 BO1 San Jose Oruro San Jose Oruro - CD Guabirá CD Guabirá
23:00 UY1 Club Atlético Peñarol Club Atlético Peñarol - Plaza Colonia Plaza Colonia
23:15 AR1 Boca Juniors Boca Juniors - Racing Club de Avellaneda Racing Club de Avellaneda
23:30 EC1 C.S. Emelec C.S. Emelec - C.S.D. Independiente del Valle C.S.D. Independiente del Valle