Time League Home Team Away Team Analysis
00:00 BR1 CR Flamengo CR Flamengo - Avaí FC Avaí FC
00:00 PY1 Club Libertad Club Libertad - Club Olimpia Club Olimpia
01:00 CO1 Atlético Bucaramanga Atlético Bucaramanga - Independiente Santa Fe Independiente Santa Fe
01:00 CO1 Patriotas FC Patriotas FC - Junior FC Junior FC
01:00 EC1 Guayaquil City FC Guayaquil City FC - C.S.D. Macará C.S.D. Macará
01:00 MLS Washington DC United Washington DC United - San José Earthquakes San José Earthquakes
01:00 MLS Philadelphia Union Philadelphia Union - Chicago Fire Chicago Fire
01:00 UY1 Racing Club de Montevideo Racing Club de Montevideo - Nacional Montevideo Nacional Montevideo
01:15 AR1 CD Godoy Cruz CD Godoy Cruz - CA Independiente CA Independiente
01:30 CL1 C.D. Universidad de Concepción C.D. Universidad de Concepción - Curicó Unido Curicó Unido
01:30 MLS Columbus Crew Columbus Crew - New York Red Bulls New York Red Bulls
02:00 BR1 Santos FC Santos FC - Atlético Paranaense Atlético Paranaense
02:00 MLS Minnesota United Minnesota United - Dallas FC Dallas FC
02:15 PY1 Deportivo Capiatá Deportivo Capiatá - Club Sol de América Club Sol de América
03:00 CO1 Once Caldas Once Caldas - América de Cali América de Cali
03:30 MLS Real Salt Lake Real Salt Lake - Seattle Sounders Seattle Sounders
04:00 MLS Vancouver Whitecaps Vancouver Whitecaps - Colorado Rapids Colorado Rapids
06:00 JP2 Mito HollyHock Mito HollyHock - Thespakusatsu Gunma Thespakusatsu Gunma
07:00 JP2 FC Gifu FC Gifu - Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
07:00 JP2 Matsumoto Yamaga FC Matsumoto Yamaga FC - Renofa Yamaguchi FC Renofa Yamaguchi FC
08:00 JP2 Zweigen Kanazawa Zweigen Kanazawa - Oita Trinita Oita Trinita
08:00 JP2 Montedio Yamagata Montedio Yamagata - Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto
08:00 KO1 FC Seoul FC Seoul - Pohang Steelers Pohang Steelers
09:00 JP2 Ehime FC Ehime FC - Yokohama FC Yokohama FC
09:30 CN Changchun Yatai FC Changchun Yatai FC - Hebei China Fortune Hebei China Fortune
10:00 JP2 Nagoya Grampus Nagoya Grampus - Tokyo Verdy Tokyo Verdy
10:30 RU1 FK Ufa
FK Ufa - FK Arsenal Tula FK Arsenal Tula
11:00 KO1 Jeonbuk Hyundai Motors Jeonbuk Hyundai Motors - Daegu FC Daegu FC
11:00 KZ1 FC Okzhetpes FC Okzhetpes - FC Atyrau FC Atyrau
11:00 KZ1 FC Aktobe FC Aktobe - FC Kaisar FC Kaisar
11:00 KZ1 FC Kairat FC Kairat - FC Tobol FC Tobol
12:00 BY1 FC Slavia Mozyr FC Slavia Mozyr - FC Krumkachy Minsk FC Krumkachy Minsk
12:00 BY1 FC Minsk FC Minsk - FC Vitebsk FC Vitebsk
12:00 BY1 FC Neman Grodno FC Neman Grodno - FC Torpedo-BelAZ Zhodino FC Torpedo-BelAZ Zhodino
12:00 JP2 V-Varen Nagasaki V-Varen Nagasaki - JEF United Chiba JEF United Chiba
12:00 KO1 Gwangju FC Gwangju FC - Gangwon FC Gangwon FC
12:00 LV1 FK Ventspils FK Ventspils - Riga FC Riga FC
12:00 LV1 FK Spartaks Jūrmala FK Spartaks Jūrmala - FS Metta-LU Riga FS Metta-LU Riga
12:00 PD Espanyol Barcelona Espanyol Barcelona - Deportivo La Coruna Deportivo La Coruna
12:00 SD SD Huesca SD Huesca - Real Valladolid Real Valladolid
12:30 IT1 UC Sampdoria UC Sampdoria - AC Milan AC Milan
12:30 NL1 FC Utrecht FC Utrecht - PSV Eindhoven PSV Eindhoven
13:00 DK2 Esbjerg fB Esbjerg fB - HB Køge HB Køge
13:00 DK2 FC Fredericia FC Fredericia - Brabrand IF Brabrand IF
13:00 DK2 Fremad Amager Fremad Amager - Skive IK Skive IK
13:00 DK2 Thisted FC Thisted FC - Vejle BK Vejle BK
13:00 DK2 Vendsyssel FF Hjörring Vendsyssel FF Hjörring - Nykøbing FC Nykøbing FC
13:00 DK2 Viborg FF Viborg FF - FC Roskilde FC Roskilde
13:00 RU1 FK Ural Yekaterinburg FK Ural Yekaterinburg - FK Tosno FK Tosno
13:00 TH1 Thai Honda Ladkrabang FC Thai Honda Ladkrabang FC - Nakhon Ratchasima FC Nakhon Ratchasima FC
13:00 TH1 Chonburi FC Chonburi FC - Ubon UMT United FC Ubon UMT United FC
13:00 TR1 Karabükspor
Karabükspor - Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor
13:00 TR1 Sivasspor Sivasspor - Göztepe Izmir Göztepe Izmir
13:00 UA1 FC Stal Kamianske FC Stal Kamianske - FC Olimpik Donetsk FC Olimpik Donetsk
13:15 SCPS Motherwell FC Motherwell FC - FC Aberdeen FC Aberdeen
13:30 CN Henan Jianye Henan Jianye - Shandong Luneng Taishan Shandong Luneng Taishan
13:30 DE2 SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98 - Dynamo Dresden Dynamo Dresden
13:30 DE2 SpVgg Greuther Fürth SpVgg Greuther Fürth - 1.FC Nürnberg 1.FC Nürnberg
13:30 DE2 VfL Bochum VfL Bochum - FC Ingolstadt 04 FC Ingolstadt 04
13:30 DERLNO VfB Germania Halberstadt VfB Germania Halberstadt - VfB Auerbach VfB Auerbach
13:30 DERLNO ZFC Meuselwitz ZFC Meuselwitz - BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig
13:30 DERLNO FSV Union Fürstenwalde FSV Union Fürstenwalde - FC Viktoria 1889 Berlin FC Viktoria 1889 Berlin
14:00 DE3 VfR Aalen VfR Aalen - 1. FC Magdeburg 1. FC Magdeburg
14:00 DE3 Karlsruher SC Karlsruher SC - FC Rot-Weiß Erfurt FC Rot-Weiß Erfurt
14:00 DERLN Eintracht Norderstedt Eintracht Norderstedt - Eintracht Braunschweig II Eintracht Braunschweig II
14:00 DERLSW VfB Stuttgart II VfB Stuttgart II - Wormatia Worms Wormatia Worms
14:00 DERLSW TSG Hoffenheim II TSG Hoffenheim II - Stuttgarter Kickers Stuttgarter Kickers
14:00 DK1 AaB Fodbold AaB Fodbold - Lyngby BK Lyngby BK
14:00 FI1 PS Kemi PS Kemi - Vaasan Palloseura Vaasan Palloseura
14:00 KZ1 FC Akzhayik FC Akzhayik - FC Shakhter Karagandy FC Shakhter Karagandy
14:00 TH1 Ratchaburi Mitr Phol FC Ratchaburi Mitr Phol FC - Buriram United FC Buriram United FC
14:00 TH1 Pattaya United FC Pattaya United FC - Port FC Port FC
14:30 BE1 KAA Gent KAA Gent - SV Zulte Waregem SV Zulte Waregem
14:30 NL1 Heracles Almelo Heracles Almelo - Roda JC Kerkrade Roda JC Kerkrade
14:30 NL1 VVV-Venlo VVV-Venlo - PEC Zwolle PEC Zwolle
14:30 NL1 Ajax Amsterdam Ajax Amsterdam - Vitesse Arnhem Vitesse Arnhem
14:30 NL1 FC Groningen FC Groningen - FC Twente Enschede FC Twente Enschede
15:00 DERLN SSV Jeddeloh SSV Jeddeloh - VfB Oldenburg VfB Oldenburg
15:00 DERLN 1.FC Egestorf/Langreder
1.FC Egestorf/Langreder - Altona 93 Altona 93
15:00 DERLW Alemannia Aachen Alemannia Aachen - Wuppertaler SV Wuppertaler SV
15:00 FR1 AS Saint-Étienne AS Saint-Étienne - Stade Rennais Stade Rennais
15:00 IT1 Cagliari Calcio Cagliari Calcio - AC ChievoVerona AC ChievoVerona
15:00 IT1 FC Crotone FC Crotone - Benevento Calcio Benevento Calcio
15:00 IT1 Hellas Verona Hellas Verona - Lazio Rom Lazio Rom
15:00 IT1 Inter Milano Inter Milano - Genoa CFC Genoa CFC
15:00 KZ1 FC Ordabasy FC Ordabasy - FC Irtysh Pavlodar FC Irtysh Pavlodar
15:00 NO2 Elverum Fotball Elverum Fotball - Arendal Fotball Arendal Fotball
15:00 NO2 Florø Sportsklubb Florø Sportsklubb - Ranheim IL Ranheim IL
15:00 NO2 IK Start IK Start - Levanger FK Levanger FK
15:00 NO2 Tromsdalen UIL Tromsdalen UIL - FK Jerv FK Jerv
15:00 SE1 Djurgårdens IF Djurgårdens IF - Hammarby IF Hammarby IF
15:00 SE1 Kalmar FF Kalmar FF - Östersunds FK Östersunds FK
15:00 SE2 Norrby IF Norrby IF - Östers IF Östers IF
15:00 SE2 Syrianska FC Södertälje Syrianska FC Södertälje - Gefle IF Gefle IF
15:30 DE1 Hannover 96 Hannover 96 - 1.FC Köln 1.FC Köln
15:30 PL1 Zagłębie Lubin Zagłębie Lubin - Sandecja Nowy Sącz Sandecja Nowy Sącz
15:30 RU1 FK Rostow FK Rostow - FK Lokomotiv Moscow FK Lokomotiv Moscow
15:30 TR1 Kasımpaşa Istanbul Kasımpaşa Istanbul - Kayserispor Kayserispor
16:00 BE2 Oud-Heverlee Leuven Oud-Heverlee Leuven - KFCO Beerschot Wilrijk KFCO Beerschot Wilrijk
16:00 BR1 São Paulo FC São Paulo FC - Corinthians Corinthians
16:00 DK1 Odense BK Odense BK - Randers FC Randers FC
16:00 FI2 Ekenäs IF Ekenäs IF - IF Gnistan Helsinki IF Gnistan Helsinki
16:00 IS1 Breiðablik Kópavogur Breiðablik Kópavogur - ÍBV Vestmannaeyja ÍBV Vestmannaeyja
16:00 IS1 Fjölnir Reykjavík Fjölnir Reykjavík - KR Reykjavík KR Reykjavík
16:00 IS1 KA Akureyri KA Akureyri - UMF Grindavík UMF Grindavík
16:00 IS1 UMF Víkingur Ólafsvík UMF Víkingur Ólafsvík - FH Hafnarfjörður FH Hafnarfjörður
16:00 IS1 UMF Stjarnan UMF Stjarnan - Valur Reykjavík Valur Reykjavík
16:00 IS1 Víkingur Reykjavík Víkingur Reykjavík - ÍA Akranes ÍA Akranes
16:00 SD Rayo Vallecano Rayo Vallecano - Cultural Leonesa Cultural Leonesa
16:00 UA1 FC Mariupol FC Mariupol - FC Oleksandriya FC Oleksandriya
16:15 AR1 CA Colón de Santa Fe CA Colón de Santa Fe - Defensa y Justicia Defensa y Justicia
16:15 PD Getafe CF Getafe CF - Villarreal CF Villarreal CF
16:30 AT1 FC Red Bull Salzburg FC Red Bull Salzburg - FK Austria Wien FK Austria Wien
16:45 NL1 AZ Alkmaar AZ Alkmaar - Excelsior Rotterdam Excelsior Rotterdam
17:00 CL1 O'Higgins F.C. O'Higgins F.C. - CD Palestino La Cisterna CD Palestino La Cisterna
17:00 FR1 RC Strasbourg Alsace RC Strasbourg Alsace - FC Nantes FC Nantes
17:00 PL Brighton & Hove Albion Brighton & Hove Albion - Newcastle United Newcastle United
17:00 PT1 Vitória Guimarães Vitória Guimarães - CS Marítimo Funchal CS Marítimo Funchal
17:00 PT1 CD Feirense CD Feirense - Belenenses Lissabon Belenenses Lissabon
17:00 SE2 Helsingborgs IF Helsingborgs IF - Falkenbergs FF Falkenbergs FF
17:30 FI1 Kuopion Palloseura Kuopion Palloseura - Helsinki IFK Helsinki IFK
17:30 FI1 FC Lahti FC Lahti - Rovaniemen Palloseura Rovaniemen Palloseura
17:30 IT2 AC Cesena AC Cesena - Ascoli Picchio FC Ascoli Picchio FC
17:30 SE1 BK Häcken BK Häcken - AIK Solna AIK Solna
17:30 SE1 Jönköpings Södra Jönköpings Södra - GIF Sundsvall GIF Sundsvall
18:00 BE1 Royal Charleroi Sporting Club Royal Charleroi Sporting Club - Club Brugge KV Club Brugge KV
18:00 DE1 Bayer 04 Leverkusen Bayer 04 Leverkusen - Hamburger SV Hamburger SV
18:00 DK1 Hobro IK Hobro IK - Brøndby IF Brøndby IF
18:00 GR1 Xanthi FC Xanthi FC - Asteras Tripoli Asteras Tripoli
18:00 GR1 Panionios Athen FC Panionios Athen FC - AE Larissa FC AE Larissa FC
18:00 GR1 AEK Athens AEK Athens - Olympiacos Piraeus FC Olympiacos Piraeus FC
18:00 GR1 PAE Kerkyra PAE Kerkyra - Levadiakos FC Levadiakos FC
18:00 GR1 PAOK Thessaloniki PAOK Thessaloniki - PAS Giannina FC PAS Giannina FC
18:00 IT1 US Sassuolo US Sassuolo - Bologna FC Bologna FC
18:00 NO1 Aalesunds FK Aalesunds FK - Sogndal Fotball Sogndal Fotball
18:00 NO1 Kristiansund BK
Kristiansund BK - Stabæk Fotball Stabæk Fotball
18:00 NO1 Lillestrøm SK Lillestrøm SK - Rosenborg BK Rosenborg BK
18:00 NO1 Molde FK Molde FK - Sandefjord Fotball Sandefjord Fotball
18:00 NO1 Strømsgodset Toppfotball Strømsgodset Toppfotball - Tromsø IL Tromsø IL
18:00 NO2 Kongsvinger IL Kongsvinger IL - Fredrikstad FK Fredrikstad FK
18:00 NO2 Mjøndalen Idrettsforening Mjøndalen Idrettsforening - Asane IL Asane IL
18:00 NO2 Sandnes Ulf Sandnes Ulf - Strømmen Idrettsforening Strømmen Idrettsforening
18:00 PL1 Jagiellonia Białystok
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa Legia Warszawa
18:00 RU1 FK Krasnodar FK Krasnodar - FC Zenit Saint Petersburg FC Zenit Saint Petersburg
18:00 SD Albacete Balompié Albacete Balompié - Real Oviedo Real Oviedo
18:30 PD SD Eibar SD Eibar - Celta Vigo Celta Vigo
18:30 PD UD Las Palmas UD Las Palmas - CD Leganés CD Leganés
18:30 TR1 Bursaspor Bursaspor - Galatasaray Istanbul Galatasaray Istanbul
18:30 UA1 FC Vorskla Poltava FC Vorskla Poltava - FC Zorya Luhansk FC Zorya Luhansk
18:30 UA1 FC Karpaty Lviv FC Karpaty Lviv - FC Chornomorets Odesa FC Chornomorets Odesa
19:00 EC1 C.D. Cuenca C.D. Cuenca - C.S. Emelec C.S. Emelec
19:00 EC1 C.D. El Nacional C.D. El Nacional - Fuerza Amarilla S.C. Fuerza Amarilla S.C.
19:00 PT1 CD Tondela CD Tondela - SC Braga SC Braga
19:15 AR1 Club Olimpo Club Olimpo - Gimnasia y Esgrima La Plata Gimnasia y Esgrima La Plata
20:00 BE1 Standard de Liège Standard de Liège - KSC Lokeren KSC Lokeren
20:00 BE2 KVC Westerlo KVC Westerlo - KSV Roeselare KSV Roeselare
20:00 MLS Sporting Kansas City Sporting Kansas City - Los Angeles Galaxy Los Angeles Galaxy
20:00 NO1 Vålerenga Fotball Vålerenga Fotball - SK Brann SK Brann
20:00 SD Cadiz CF Cadiz CF - CD Numanica CD Numanica
20:30 CL1 Deportes Temuco Deportes Temuco - Club Deportivo Universidad Católica Club Deportivo Universidad Católica
20:30 SD Real Zaragoza Real Zaragoza - Gimnàstic de Tarragona Gimnàstic de Tarragona
20:45 IT1 ACF Fiorentina ACF Fiorentina - Atalanta Bergamasca Atalanta Bergamasca
20:45 PD Real Sociedad Real Sociedad - Valencia CF Valencia CF
21:00 BO1 The Strongest La Paz The Strongest La Paz - Bolivar La Paz Bolivar La Paz
21:00 BO1 San Jose Oruro San Jose Oruro - Real Potosi Real Potosi
21:00 BR1 Fluminense FC Fluminense FC - Palmeiras Palmeiras
21:00 BR1 Coritiba FC Coritiba FC - Botafogo FR Botafogo FR
21:00 BR1 Atlético Goianiense Atlético Goianiense - Cruzeiro EC Cruzeiro EC
21:00 BR1 Chapecoense AF Chapecoense AF - Ponte Preta Ponte Preta
21:00 FR1 Olympique de Marseille Olympique de Marseille - Toulouse FC Toulouse FC
21:00 UY1 Club Atlético Cerro Club Atlético Cerro - Club Atlético Juventud de Las Piedras Club Atlético Juventud de Las Piedras
21:00 UY1 Danubio FC Danubio FC - Institución Atlética Sud América Institución Atlética Sud América
21:00 UY1 Plaza Colonia Plaza Colonia - Defensor Sporting Club Defensor Sporting Club
21:00 UY1 Club Atlético Peñarol Club Atlético Peñarol - Centro Atlético Fénix Centro Atlético Fénix
21:00 UY1 El Tanque Sisley El Tanque Sisley - Montevideo Wanderers FC Montevideo Wanderers FC
21:15 AR1 CA Rosario Central CA Rosario Central - CA Banfield CA Banfield
21:15 PT1 C.D. Aves C.D. Aves - Rio Ave FC Rio Ave FC
22:15 CO1 CD Atletico Huila
CD Atletico Huila - Alianza Petrolera FC Alianza Petrolera FC
23:00 CL1 Santiago Wanderers Santiago Wanderers - Audax Italiano Audax Italiano
23:00 MLS Atlanta United Atlanta United - Montréal Impact Montréal Impact
23:15 AR1 CA River Plate CA River Plate - Argentinos Juniors Argentinos Juniors